18.03. godz. 20.00: Spotkanie szkoleniowe

Aktualności » 18.03. godz. 20.00: Spotkanie szkoleniowe

Proces żucia i połykania pokarmu jest bardzo złożony. Umiejętność rozbicia pokarmów stałych, zmieszania ich ze śliną, zebrania ich w spójny kęs pokarmowy i przetransportowania do tylnej części jamy ustnej w celu połknięcia może być trudna lub prawie niemożliwa dla osób (dzieci i dorosłych) z dysfagią ustno-gardłową.Odpowiednia sprawność żucia wpływa na funkcję przewodu pokarmowego oraz stan odżywienia i jakość życia naszych pacjentów. Zmniejszona sprawność funkcji żucia u dzieci jest jedną z przyczyn odmowy jedzenia, wybiórczości pokarmowej, zaburzeń połykania, zalegań i zaparć. Zachowania te prowadzą do pogorszenia stanu odżywienia i trudnych zachowań w porze posiłku.

Wciąż pojawiają się nowe tematy dotyczące związku funkcji żucia z funkcjami całego organizmu ludzkiego, jak to, że proces żucia jest w stanie zwiększyć przepływ krwi w mózgu, jednocześnie zwiększając dopływ tlenu do mózgu, tym samym aktywując liczne obszary korowe. Ponad to zaobserwowano poprawę procesów uczenia się podczas funkcji żucia gumy oraz poprawę artykulacji.

Badania dotyczące narządu żucia dzielimy są na 3 podstawowe zagadnienia: znaczenie sprawności żucia w odniesieniu do organizmu ludzkiego jako całości, pomiar wydajności żucia oraz czynniki wpływające na sprawność żucia.

Na spotkaniu przedstawię jak ocenić i ćwiczyć funkcję żucia z wykorzystaniem gumy do żucia dla poprawy karmienia, zwiększenia łaknienia, polepszenia trawienia oraz zmiany diety z płynnej/półstałej na stałą.

 

Zapisy oraz wpłaty przyjmowane są najpóźniej 24h przed spotkaniem.

❗Osoby zainteresowane proszone są o opłacenie spotkania w wygodnej formie BLIK na nr telefonu (606-608-958) lub w sposób tradycyjny przelewem: dane do przelewu na www.dysfagia.pl w zakładce Kontakt
                         
Dane do faktury proszę przesyłać na Messenger. Link do spotkania zostanie wysłany w wiadomości Messenger 😀
                              Serdecznie zapraszam #DysfagiaPl #EatMed #DrSzmaj