EAT-MED

PORADNIA KARMIENIA DR SZMAJ

Konsultacje (również online), diagnoza, terapia, turnusy
 
Konsultuję dzieci przedwcześnie urodzone, noworodki, niemowlęta w szpitalu, domu dziecka, w gabinecie oraz online. Kwalifikacja na konsultację diagnostyczno-terappeutyczną dzieci odbywa się po analizie 2 min. filmów z dziennego karmienia/jedzenia, pojenia oraz wypełnieniu profilu dziecka (załącznik/wywiad). Filmy należy przesłać pod nr telefonu poprzez aplikacje WhatsApp
Oceniam umiejętności żywieniowe dziecka, wskazuję na nieprawidłowości związane z techniką przyjęcia pokarmu (ocena dziecka) oraz nieprawidłowości związane z techniką podaży pokarmu (ocena rodzica). Analizie podlega również produkt spożywczy proponowany dziecku, tj. jego forma oraz narzędzia/podajniki, którymi karmione/pojone jest dziecko. Wskazuję na stan niedożywienia lub informuję o ryzyku niedożywienia i jego konsekwencjach dla rozwoju fizycznego i psychicznego.
 
Jeżeli uważasz, że twoje dziecko może mieć problemy w nauce umiejętności jedzenia/pojenia lub przyjmuje pokarm zbyt długo powyżej 20 min., jest wybiórcze, mało zjada, a pora karmienia jest dla Ciebie i twojego dziecka stresująca, koniecznie zgłoś się. Pamiętaj nie ma dzieci niejadków!
 
Wszystkie decyzje diagnostyczno-terapeutyczne oraz rozważania korzystnych i niekorzystnych skutków różnych działań diagnostycznych, podejmowane są zgodnie Evidence-based medicine (EBM), tj. sztuką medyczną w praktyce klinicznej i ochronie zdrowia z uwzględnieniem danych z badań naukowych, sytuacji klinicznej i preferencji pacjentów.
Copyright © 2014 Dysfagia.pl | Webmaster: introNet | CMS by Quick.Cms