EAT-MED Dr Szmaj Konsultacje neurologopedyczne on-line

Neurologopedia » EAT-MED Dr Szmaj Konsultacje neurologopedyczne on-line

 

Zapisz się na konsultacje on-line, zarezerwuj i opłać spotkanie już dziś. Potwierzenie spotkania otrzymasz w wiadomości Messenger. Spotkanie odbędzie się w pokoju Messenger. Zostaniesz zaproszony. Spotkanie trwa 1h15min. Koszt konsultacji 250 pln. Płatność przed konsultacją Blik

Zakres konsultacji on-line

Zaburzenia ustno-motoryczne w tym: stabilność żuchwy, odgryzanie, gryzienie, żucie, formowanie i transport produktu spożywczego, pozycja języka; analiza schematu ssania oraz umiejętności karmienia i samokarmienia. Dobór pozycji i narzędzi do karmienia (smoczków, butelek, pucharków, kubków, szklanek, łyżeczek, widelców, talerzy), dobór tekstury oraz objętości produktu spożywczego do umiejętności ustno-motorycznych. Wprowadzenie ćwiczeń usprawniających, kontrola zleconych ćwiczeń. 

Jeżeli nie wiesz jaki rodzaj konsultacji wybrać, czy neurologopedyczną czy psychodietetyczną, nic nie szkodzi. Dokonaj wyboru jednej z nich. Po pierwszym spotkaniu dowiesz się w którą stronę będzie zmierzać terapia. Pamiętaj, że połykanie produktu spożywczego (czyli umiejętność motoryczna w jamie ustnej, gardle i przełyku jest procesem fizjologicznym i podlega terapii neurologopedycznej. Natomiast jedzenie (czyli spożywanie produktu i związane z tym reakcje m.in. afektywne, motywacyjne itp. są aktywnością społeczną (intelektualną). Udział w terapii ułatwi społeczny aspekt jedzenia w takim zakresie, w jakim ułatwimy bezpieczne połknięcie. 

Każdy Pacjent w EAT-MED prowadzony jest zarówno w jednym i w drugim aspekcie. Inaczej się nie da!

 

Krok pierwszy: wejdź na moją stronę Dysfagia.Pl na Fb. Wybierz z listy